Część z Was ma pewnie obawy i wątpliwości przed podjęciem pierwszego kursu kitesurfingu. Zastanawiacie się, czy dacie radę i na czym to w ogóle polega. Aby rozwiać strach przed nieznanym, w kilku słowach przybliżymy Wam jak wygląda kurs kitesurfingu w Szkole SurfPoint.

Jaki rodzaj kursu kitesurfingu wybrać?

Pierwszym wyborem, jakiego musicie dokonać, jest decyzja pomiędzy kursem indywidualnym lub grupowym. Mówiąc o tym drugim, mamy na myśli tylko dwie osoby, aby nie tracić na jakości kursu. W Szkole SurfPoint, oprócz specjalnych przypadków, nie oferujemy zajęć w grupach powyżej 2 osób.

Kurs indywidualny czy w parze?

Kurs indywidualny jest najskuteczniejszym sposobem nauki. Kursant szlifuje swoje umiejętności pod okiem instruktora i nie musi dzielić się latawcem z nikim innym. Daje to możliwie najwięcej czasu na ćwiczenia i gwarantuje, że cała uwaga instruktora jest skupiona wyłącznie na Tobie. Kurs dwuosobowy jest opcją tańszą, ale instruktor musi dzielić swoją uwagę na dwóch studentów na raz. Nie oznacza to, że ten tryb nauki jest nieskuteczny. Dla wielu osób jest to forma bardziej atrakcyjna i towarzyska, bo np. chcą nauczyć się nowego sportu razem z żoną, bratem, czy kolegą i taka oferta im odpowiada. Kurs w tej formie daje również możliwość nauki poprzez obserwowanie postępów i ewentualnych błędów drugiej osoby i omówienie ich z instruktorem. Poniżej będziemy odnosić się do opcji kursu indywidualnego, gdyż jest to najczęstszy wybór naszych kursantów.

Ile czasu potrzebuje żeby pływać na kite?

Często zadawanym pytanie jest: „ile potrzebuję czasu, żeby nauczyć się pływać na kite’cie?” Odpowiedź na to pytanie jest trudna, bo w samym pytaniu kryje się już haczyk, a mianowicie definicja i wasze subiektywne oczekiwania wobec sformułowania „nauczyć się pływać”. Każdy rozsądny kajciarz powie Wam, że my wszyscy uczymy się dalej, czerpiąc nowe doświadczenia, zdobywając i utrwalając umiejętności przy każdym wyjściu na wodę. Nie jest to zatem tak, że po pierwszych godzinach staniecie się gwiazdą akwenu i będziecie skakali po 15m jak na kolorowych filmikach z youtube’a, tak samo jak po kursie prawa jazdy nikt nie stał się od razu kierowcą Formuły I.

Jakich efektów można się spodziewać po 10 godzinnym kursie?

Jednak to co możemy powiedzieć na pewno i poprzeć to tysiącami przykładów z wieloletniego doświadczenia, to że ogromna większość naszych kursantów, kończąc standardowy 10 godzinny kurs (tzw IKO 1+2), jest w stanie płynąć na desce w obie strony po kilkanaście do kilkuset metrów. Oczywiście, byli tacy, którzy w 10 godzin osiągnęli znacznie więcej, bo mieli doświadczenie w innych sportach, świetne przygotowanie fizyczne i szczęście do idealnych warunków wiatrowych. Byli i tacy, którzy przez trochę gorszą koordynację, równowagę, ogólną sprawność, czy po prostu strach przed wodą i wiatrem, musieli poświęcić odrobinę więcej czasu, żeby dojść do tych samych efektów. Zapewniamy jednak, że ogromna większość z Was po 10 godzinach z instruktorem jest w stanie bezpiecznie przepłynąć jakiś dystans na desce i czerpać z tego ogrom radości i adrenaliny. Dokładnie taki jest cel tego kursu.

Na jak długo przyjechać na Półwysep?

Im dłużej, tym lepiej Mówiąc realnie, najlepiej na dwa tygodnie, choć i tydzień często wystarcza. Wszystko zależy od warunków wiatrowych. Jeśli nie dysponujecie taką ilością czasu w jednym okresie, to kurs można rozbić na kilka przyjazdów weekendowych, po 2-3 dni, co ostatecznie przyniesie takie same efekty.

Jak wyglądają lekcje kitesurfingu?

Lekcja kitesurfingu w Szkole SurfPoint trwa 2 godziny. Dla dużej części z Was, taki codzienny trening w zupełności wystarczy. Wielu Kursantów z racji krótkiego urlopu, bądź po prostu wielkie chęci i zapasu energii wybiera 2 lekcje po 2 godziny dziennie. Takie 4 godziny ćwiczeń na wodzie to końska dawka i nawet najbardziej wytrwali mogą czuć się zmęczeni. Dłuższa nauka jednego dnia nie ma większego sensu, bo przez wyczerpanie fizyczne i natłok informacji, postępy zdecydowanie zwalniają. Z nową wiedzą i umiejętnościami trzeba się po prostu przespać, żeby następnego dnia kontynuować naukę „na świeżo”.

Warunki na wodzie

Ogromnym czynnikiem, wpływającym na skuteczność nauki, są również warunki atmosferyczne i miejsce. Szkoła SurfPoint, jako jedyna na Półwyspie, ma wyłączność na szkolenie w obszarze swojego campingu, a gdy warunki wiatrowe przy brzegu nie dopisują, nieodpłatnie zabieramy naszych kursantów na Mewią Rewę, czyli najlepszy w Polsce spot do nauki. Jest to mała wyspa na środku Zatoki Puckiej, o której przeczytać możecie w tym artykule. Tam możecie się cieszyć światowej klasy warunkami szkoleniowymi, którymi nie musicie się z nikim dzielić, bo oprócz nas na wyspę docierają bardzo nieliczni.

Co wziąć ze sobą na kurs kitesurfingu?

W ramach kursu gwarantujemy Wam pełne wyposażenie. Przynosicie ze sobą tylko uśmiech i kąpielówki. Dostajecie dopasowaną pod siebie piankę, trapez (uprząż do której przypina się latawiec), osprzęt asekuracyjny i ochronny (kamizelka i kask) oraz najnowszy, pełen zestaw kitesurfingowy, dobrany do aktualnych warunków przez instruktora (deska, latawiec, bar z linkami). W zimniejsze miesiące, do Waszej dyspozycji są również docieplające buty piankowe. W razie nieodpowiednich warunków przy brzegu, gwarantujemy również transport motorówką na Mewią Rewę, co samo w sobie jest świetną zabawą

Dlaczego wybrać kurs kitesurfingu w SurfPoint?

Szkoła SurfPoint jako jedna z nielicznych  w Polsce jest zrzeszona w organizacji IKO, czyli największej na świecie organizacji kitesurfingowej. Z racji wysokich wymagań organizacji, ta licencja jest gwarantem jakości i daje nam przywilej szkolenia i certyfikowania nowych instruktorów. Dzięki dużemu naciskowi na szkolenia wewnętrzne oraz możliwości wyłapywania i dalszego trenowania najlepszych kandydatów już na kursie instruktorskim, możemy się pochwalić najbardziej utalentowaną i wyszkoloną kadrą. Na kursie w SurfPoincie nie będzie Was uczył żaden instruktor „z łapanki”, tylko wyszkolony przez nas od podstaw profesjonalista. Wszyscy instruktorzy są licencjonowani, dzięki czemu możemy wystawiać Wam międzynarodowe certyfikaty świadczące o Waszym poziomie i pozwalające np. na wypożyczanie sprzętu.

Ile kosztuje nauka kitesurfingu?

Najbardziej popularne u nas kursy to:

1. Kurs IKO 1+2 (10 godzin zajęć z instruktorem) to koszt 1250zł szkoląc się indywidualnie lub 950zł/osobę przy nauce w parze.
2. Kurs IKO 1+2+3 to najczęściej wybierany u nas wariant szkolenia. W wersji indywidualnej trwa 13 godzin i kosztuje 1550zł. Jeśli będziesz pływać w parze to dodajemy 2 godziny gratis i cena wynosi wtedy 1250zł.

I co najlepsze, mamy promocje przed i powakacyjne kiedy od powyższych cen dajemy 15% rabat!

Wiemy na pewno, że kurs kitesurfingu w naszej szkole zakończycie uśmiechnięci, zajarani, solidnie przeszkoleni i certyfikowani

No i będziecie wracać;)