Kurs kitesurfingu IKO

poziom 1 + 2 (8 godzin)

IKO poziom 1+2

8 godzin
od 879 zł
SPRAWDŹ OFERTĘ

Kurs kitesurfingu IKO poziom 1 + 2 (8 godzin)

Na tym kursie doświadczysz już swoich pierwszych ślizgów! Poczujesz jak wielką przyjemność sprawia pływanie na kite!

Pokażemy Ci i będziemy trenować koordynowanie sterowania latawcem i prawidłowej pozycji ciała na desce. Podczas zajęć skupimy się również na startach na głębszej wodzie i nauce podstawowych zwrotów.

Dzięki stosowanej przez nas łączności walkie-talkie cały czas będziesz słyszał informacje od instruktora, nawet jak w euforii odpłyniesz dalej niż myślałeś :) Od momentu kiedy stosujemy te narzędzie nasi kursanci zauważalnie szybciej robią postępy.

Karta IKO – otrzymujesz ją bezpłatnie po ukończeniu kursu

Cennik i rezerwacja

W maju, czerwcu i wrześniu wszystkie ceny -10%!

IKO poziom 1 + 2 (8 godzin)

Wakacje
(08.06-31.08)

Przed i po wakacjach
(27.04-07.06 i 1.09-16.10)

W naszej szkole zajęcia grupowe są niezwykle efektywne! Zaproś znajomego bądź dołącz do innego kursanta na miejscu! Podczas wspólnych zajęć będziecie się nawzajem obserwować i mobilizować, co zapewni bardzo szybkie postępy. Już po 5 godzinie szkolenia każdy z Was będzie ćwiczył na swoim własnym kite’cie, a dzieki łączności walkie talkie będziecie się czuli bezpiecznie i pewnie.Rezerwując on-line otrzymasz piankę na czas kursu GRATIS!

Organizacyjnie to wygląda tak:

 • Zarezerwuj kurs online, wybierz termin, przyjedź!
  Działamy od 29.04 do końca września.
 • 1-2 dni przed przyjazdem zadzwonimy do Ciebie i umówimy się na pierwsze zajęcia
 • Na miejscu umówimy się na kolejne lekcje
  (1 tura zwykle trwa 2 godziny, efektywne są max 2 tury dziennie)

 • Potrzebujesz minimum 3-4 dni wietrznych na ukończeniu tego kursu.
  Oczywiście możesz przyjechać i zrobić kurs w ciągu (polecamy wtedy zarezerwować sobie ok 5-6 dni) bądź rozdzielić naukę na np 2 przyjazdy “na prognozę” (np 2 weekendy)

o to zawsze pytacie: 

 • Jeśli miałeś już kontakt z kite’m to możesz kontynuować naukę wybierając ten pakiet godzin. Oczywiście rozpoczniemy kurs od poziomu na którym obecnie jesteś.
 • Terminy i czas trwania zajęć ustalamy wspólnie wg preferencji kursanta i wiatrowych prognoz pogody
 • Jeśli nie będzie sprzyjających warunków wietrznych lub będziesz musiał zrezygnować z lekcji z ważnych powodów to zajęcia przełożymy na inny dzień/godzinę
 • Jeśli będziesz chciał dokończyć kurs w innym terminie – otrzymasz od nas voucher ważny bezterminowo

FAQ

12-13 lat to minimalny wiek w jakim można myśleć o zapisaniu się na kurs kitesurfingowy. Często jednak zajęcia ograniczają się do kursu na poziomie 1. 15-16 latków na pewno nauczymy pływać :)
Minimalna waga, która pozwala na bezpieczną naukę to 40-45kg. Górna granica nie występuje, jeśli tylko chcesz pływać i posiadasz co najmniej przeciętną sprawność fizyczną to dobierzemy odpowiedni sprzęt i pójdziemy na wodę:)
Rzeczy niezbędne:

 • strój kąpielowy
 • ręcznik
 • krem z filtrem UV
 • okulary słoneczne
 • nakrycie głowy
 • dowód tożsamości
 • książeczkę zdrowia(na wszelki wypadek)
 • ubranie – coś cieplejszego też warto wziąć – noce na plaży bywają chłodne:)
 • dobry humor
 • rodzinę, przyjaciół i wszystkich towarzyszy swojego życia;)

Jeśli posiadacie własną piankę, buty, rękawiczki to oczywiście weźcie to ze sobą. Jeśli nie macie to oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia lub zakupu ww na miejscu!

W miesiącach letnich jest w zupełności wystarczająca. Jeśli planujecie zakup pianki proszę wziąć pod uwagę czy będziecie pływać również na wiosnę i jesień czy traktujecie windsurfing typowo wakacyjnie. W tym pierwszym przypadku na pewno przyda się grubsze ubranie piankowe, czyli 4-5mm. 3/2 i 4/3mm to najpopularniejsze grubości “uniformów” z neoprenu, w które zaopatrzeni są polscy windsurferzy:)
Kitezone to wydzielony obszar na wodzie i często również plaży, przeznaczony specjalnie dla osób pływających na kite’cie. U nas w szkole dla zapewnienia najwyższego poziomu komfortu i bezpieczeństwa oczywiście wyznaczyliśmy taką strefę.
Tak, oczywiście. Sprzęt dopiera się do określonych warunków atmosferycznych i umiejętności. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta latawców i desek. Możesz być pewny, że na pewno dobierzemy dla Ciebie najlepszy możliwy zestaw :)
By móc rozpocząć naukę kitesurfingu niezbędny jest wiatr o sile co najmniej 3 Boufortów, a nie przekraczający 6 stopni w tej skali, dlatego czasem zdarza się, że nie ma warunków pozwalających na przeprowadzenie szkolenia. Aby jak najlepiej dobrać termin zajęć stale analizujemy pare serwisów pogodowych. Jeśli jednak nie będzie sprzyjających warunków wietrznych to zajęcia będą przełożone na inny termin. Na ewentualne niewykorzystane godziny wystawiane są przez nas vouchery. Ważne one są bezterminowo tzn. przez cały bieżący sezon i następne.
Naturalnie. Nasza szkoła posiada ponton z silnikiem w ciągłej gotowości, aby móc szybko reagować na takie sytuacje.
Rada Języka Polskiego nie zajęła się jeszcze tym przypadkiem. Ważne jest, że wszyscy mamy na myśli ten ekscytujący sport:) Najczęściej spotykane są jednak określenia: kitesurfing i kiteboarding.
Podczas szkolenia kitesurfingowego instruktor jest cały czas w wodzie tuż obok Ciebie. W trakcie ćwiczeń czy prób startów odpływasz parę metrów, a wiejący wiatr i emocje dodatkowo zakłócają przekaz. Walkie-talkie pozwalają na stały kontakt pomiędzy instruktorem, a kursantem. Będziesz więc spokojny, że usłyszysz każdą wskazówkę, która pozwoli Ci szybciej opanować podstawy kitesurfingu.
Nie :) Kitesurfing nie jest sportem siłowym. Cały ciąg latawca przenoszony jest przez trapez na całe ciało, a ręce zajmują się tylko sterowaniem i regulacją mocy. Dzieci już od 11-12 roku życia sobie radzą, a pływają na dokładnie takim samym sprzęcie jak dorośli.
Nowoczesne latawce mają doskonale działające systemy bezpieczeństwa. Każdy może z łatwością jednym ruchem wypiąć się i kite pozostanie bez żadnego ciągu. Drugi system powoduje całkowite odłączenie sprzętu od siebie, ale gwarantujemy, że wystarczy użycie pierwszej zrywki by czuć się bezpiecznie.
Najlepsze są ćwiczenia ogólnorozwojowe, które przygotują Twoje ciało do intensywniejszego wysiłku fizycznego. Na pewno będziesz mniej zmęczony po zajęciach jak troszkę potrenujesz przed przyjazdem :)
Piankę wypożyczysz u nas bądź dostaniesz na czas szkolenia gratis jeśli zarezerwujesz kurs online :)Kamizelkę asekuracyjną, trapez i kask dodajemy bezpłatnie. W wypożyczalni nie mamy drobnych akcesoriów typu buty czy rękawiczki, ale możesz je zakupić w każdej z naszych baz. Jeśli chcesz się zaopatrzyć w jakiś już sprzęt przed przyjazdem to zapraszamy do naszego sklepu w Katowicach bądź pod adresem www.surfsklep.plNa pierwszy zakup otrzymasz 10% rabat, a jeśli wybierzesz produkt już przeceniony to gwarantujemy wtedy 5% zniżkę.
Oczywiście, że nie:) Na niezrealizowane godziny zajęć wystawiamy voucher, który można wykorzystać w dowolnym terminie. Możesz wpaść do nas ponownie tego samego roku bądź odłożysz sobie tą przyjemność na przyszłość.
Wystarczy wiatr o stałej sile 6-7 węzłów żeby nowoczesne latawce jakie posiadamy poleciały w powietrze. Przy 8-9 węzłach, czyli 15-17km/h nauka stanie się komfortowa.
Zatoka to zdecydowanie najlepsze miejsce w Polsce. Camping Maszoperia na którego terenie mamy swoją bazę uważany jest przez wiele osób za idealne miejsce do nauki i uprawiania kitesurfingu. Długo ciągnąca się płycizna, doskonałe zlokalizowanie, brak tłoku na wodzie to tylko niektóre zalety opisujące to miejsce. Przyjedź to się przekonasz!Za granicą również znajdują się ciekawe i atrakcyjne spoty. Przynajmniej 2 razy w roku wraz z naszymi kursantami wyjeżdżamy na tygodniowe urlopy wraz z kursem kitesurfingu. Nie ma to jak odrobina lata w środku zimy:)
Pisząc w skrócie:1. Sprawdź czy ma jakąkolwiek licencje i pozwolenie na działalność Licencje IKO – http://www.ikointl.com/iko.php?page=iko-kiteboarding-centers.phpLicencje VDWS – http://www.vdws.de/schuleaus.htmLicencje PSW – http://www.psw.org.pl/licencja.php2. Dowiedz się czy wszyscy instruktorzy posiadają aktualne uprawnienia3. Akwen jest bardzo istotny, więc zainteresuj się czy jest płytki, wietrzny, bezpieczny, bez głębin4. Sprzęt – bardzo istotne jest żeby sprzęt był nowoczesny, szczególnie jeśli chodzi o kitesurfing. Latawce i systemy bezpieczeństwa działają teraz bardzo dobrze, ale o produktach sprzed 3-4 sezonów nie można zawsze tego powiedzieć. Sprzęt z najnowszych kolekcji zapewnia bezpieczeństwo i niezawodność, nic nie zepsuje się podczas zajęć czy wypożyczeń. 5. Kaski, kamizelki, trapezy – aby uniknąć dodatkowych kosztów upewnij się czy wypożyczenie tych akcesoriów jest wliczone w cene kursu6. Pianki – ważne żeby szkoła dysponowała dużą ilością dobrej jakości pianek, dzieki temu zawsze znajdziesz odpowiednią dla siebie i co bardzo ważne – suchą. 7. Zaplecze – każda szkoła dysponuje przebieralnia i innymi potrzebnymi pomieszczeniami, więc o tym nie trzeba pisać. Ważne jest natomiast czy jest gdzie kupić np. coś do picia.8. Asekuracja na wodzie: ponton z silnikiem motorowym jest bezwzględnie wymagany aby pozwolenie na działalność, ale zapytaj czy na pewno dana szkoła go posiada i czy jest sprawny.

POZNAJ NASZ TEAM

ZOBACZ CO NAS WYRÓŻNIA!

Doświadczeni instruktorzy

Specjalny program dla dzieci

Kite na Mewiej Rewie

Niezatłoczony akwen

Nauka z Walkie-Talkie

Voucher

Bezpieczeństwo

Sprzęt 2019

Licencje IKO, VDWS, PZKite

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zakwaterowanie i lokalizacja

Zakwaterowanie
Zobacz możliwości zakwaterowania
Lokalizacja
Zobacz co gdzie się mieści
Tylko nasza szkoła może wyróżnić się posiadaniem licencji IKOVDWS Kitesurf Center oraz PZKite
Logo PZKite