2003, 2020

Windsurfing. Nowy czy używany? — Jak dobrać sprzęt?

 

Odpowiadając na te pytania, postaramy się przybliżyć kulisy odpowiedniego dobrania sprzętu do naszych umiejętności.
Na co zwrócić uwagę?
Zaczynając przygodę z windsurfingiem, musimy pamiętać o ważnej rzeczy — jest to bardzo trudny i techniczny sport. Przez nieodpowiedni dobór sprzętu możemy się mocno do niego zrazić, a nasze postępy w nauce będą powolne lub będą stały w miejscu. […]

1702, 2020

Obozy windsurfingowe — Najlepszy pomysł na kolonie 2020

Planując wakacje, warto zastanowić się, w jaki sposób chcielibyśmy je spędzić. Dlaczego obozy windsurfingowe to świetny pomysł? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie oraz powiemy wam, jak przygotować się na wyjazd.

Jeżeli jesteś osobą, która lubi aktywnie spędzać czas, poznawać nowych ludzi lub nigdy nie uprawiała sportów i chciałaby spróbować czegoś nowego — […]

1404, 2018

Jak wygląda kurs kitesurfingu?

Część z Was ma pewnie obawy i wątpliwości przed podjęciem pierwszego kursu kitesurfingu. Zastanawiacie się, czy dacie radę i na czym to w ogóle polega. Aby rozwiać strach przed nieznanym, w kilku słowach przybliżymy Wam jak wygląda kurs kitesurfingu w Szkole SurfPoint.

Jaki rodzaj kursu kitesurfingu wybrać?
Pierwszym wyborem, jakiego musicie dokonać, jest decyzja pomiędzy kursem indywidualnym […]

104, 2018

Którą szkołę windsurfingu i kitesurfingu wybrać?

Wybierając się na kurs kitesurfingu czy windsurfingu warto dobrze zastanowić się nad wyborem szkoły w której będziemy się uczyć. To od niej, w dużej części, będzie zależeć jak będziemy wspominać nasz urlop i wydane -często nie małe- pieniądze.

W tym artykule postaramy się pokazać na co zwrócić uwagę wybierając szkółkę. Spróbujemy również pokazać co wyróżnia […]

1302, 2018

Kitesurfing – nauka z SurfPoint

Jest wiele czynników decydujących o tym, czy nauka kitesurfingu będzie łatwą i przyjemną drogą do nowego hobby, czy frustrującym zmaganiem się z latawcem i swoimi słabościami. Aby uniknąć niepowodzenia, a przede wszystkim czekających na nowicjuszy zagrożeń, polecamy trzymać się podstawowych zasad i unikać błędów, o których opowiemy poniżej.

Ogromną rolę w procesie nauki ma dobór odpowiedniego […]

502, 2018

7 wskazówek przed przyjazdem na kurs windsurfingu

W tym artykule wyjaśnimy, czego można się spodziewać po przyjeździe (do naszej szkółki) na miejsce. Co warto ze sobą wziąć na kurs. Jakie są opcje zakwaterowania i jak wygląda życie na kempingu!

1. Co zabrać ze sobą na kurs windsurfingu?

Ręcznik, strój kąpielowy i pozytywne nastawienie. To wszystko, co jest potrzebne (może ewentualnie jeszcze japonki ;) ), […]

2401, 2018

Windsurfing dla początkujących w Polsce

Chcesz zacząć pływać na windsurfingu, ale nie wiesz od czego zacząć? Masz dostęp do sprzętu, ale nie wiesz jak go użyć? Mieszkasz nad wodą i chciałbyś bardziej to wykorzystywać? Znudziło Cię leżenie plackiem na plaży i patrzenie jak inni pływają? A może po prostu chcesz spróbować czegoś nowego wraz z rodziną czy grupą przyjaciół?

W tym […]

1301, 2018

Sprzęt windsurfingowy: kupić czy wypożyczyć?

Nasi kursanci często zadają nam to pytanie, dlatego spieszymy z odpowiedzią:)

 

jednym słowem:
Zdecydowanie wypożyczyć!
Dlaczego? Jest bardzo wiele argumentów przemawiających na korzyść wypożyczenia sprzętu niż jego zakup. Oto kilka z nich:

 
1. Możliwość doboru sprzętu adekwatnego do naszych umiejętności.
Jak wiemy, nauka windsurfingu to nie kwesta 30 min spędzonych na wodzie, a wielu godzin treningu, w czasie którego zaczynamy naukę […]

501, 2018

Kitesurfing w Polsce – Mewia Rewa

Mewia Rewa, zwana też Ryfem Mew, albo Suchą Rewą.

Zapisując się na kurs kitesurfingu lub śledząc życie naszej szkoły na facebooku, prędzej czy później usłyszycie o szkoleniu na Mewiej Rewie. Dla niewtajemniczonych i tych, którzy chcą lepiej zrozumieć fenomen tego miejsca, opowiemy czym jest ta tajemnicza „Mewia”, z jakiego powodu często tam szkolimy i dlaczego jest […]

2311, 2017

Kiedy można rozpocząć naukę kitesurfingu?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań każdego roku przez Klientów, którzy są nie do końca przekonani czy kitesurfing jest dla nich. Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ zależy od wielu czynników, ale już spieszymy z tłumaczeniem :)
Dla kogo jest kitesurfing?
W zasadzie dla każdego! 
Jeśli nie boisz się wody, umiesz pływać i jesteś sprawny to śmiało możesz myśleć o kursie […]

2303, 2017

Woo sport – pomiar wysokości skoku u nas w szkole!

1203, 2017

Serwisy sprzętu windsurfingowego i kitesurfingowego na Helu

1103, 2017

Walkie talkie – dlaczego łączność jest tak ważna w nauce kitesurfingu?

503, 2017

Kitesurfing dla początkujących – jak dobrać sprzęt kitesurfingowy?

Wyjątki od powyższych założeń:
Jeśli wiemy, że będziemy jeździć często do mocniejszo wiatrowych spotów np. do Egiptu, ważymy 75kg, a ogólnie nie jara nas pływanie przy 10-12 węzłach to możemy odpuścić zakup latawca typu 15-17m.
 
Kiedy mam trochę za mało, nie płynę swobodnie,walczę o prędkość, spływam z wiatrem…

Znajdź większą deskę. Pare centymetrów długości robi już różnicę. Większa […]