• Kursy kitesurfingu

szkolenia kitesurfingowe prowadzimy tylko w bazie Jurata oraz na naszym campingu Pod Cyprysami:)
Sezon 2023 rozpoczynamy już 29 kwietnia i działamy aż do połowy października!
W maju, czerwcu i wrześniu na każdy kurs otrzymasz 10% zniżki od cen w poniższe ofercie!
Pamiętaj również, że w tych miesiącach statystyki wiatrowe są najlepsze, a więc ukończenie kursu jest możliwe w bardzo krótkim czasie.

4 godziny to wystarczający czas, żebyś mógł poczuć na czym polega i jakich emocji dostarcza kitesurfing. Podczas pierwszych zajęć poznasz ogromnie ważne zasady bezpieczeństwa, opowiemy i pokażemy Ci także jak zbudowany jest i jak działa latawiec. Nauczymy Cię jak się nim steruje oraz jak należy go startować i lądować. Mając już podstawową wiedzę dalszą część kursu spędzimy na wodzie:)

Na tym kursie doświadczysz już swoich pierwszych ślizgów! Poczujesz jak wielką przyjemność sprawia pływanie na kite! Pokażemy Ci i będziemy trenować koordynowanie sterowania latawcem i prawidłowej pozycji ciała na desce. Podczas zajęć skupimy się również na startach na głębszej wodzie i nauce podstawowych zwrotów.

Będziesz już samodzielnym kitesurferem! Potrafisz pływać w obu kierunkach, robić zwroty, utrzymywać obrany kurs i ostrzyć pod wiatr. Pokażemy Ci również jak wykonywać proste, kontrolowane skoki, czyli esencję kitesurfingu, to co sprawia, że tak dużo osób jest zafascynowanych tym niesamowitym sportem:) Jest to najczęściej wybierany przez naszych kursantów wymiar godzinowy szkolenia.

Ukończyłeś kurs IKO 1, potrafisz już kontrolować latawiec i z niecierpliwością oczekujesz na pierwsze starty z deską? Skorzystaj z pakietu lekcji z zakresu IKO 2+3, opanuj starty, pływanie w obu kierunkach, naucz się robić zwroty. Zostań samodzielnym kitesurferem!

Odśwież swoją wiedzę! Ukończyłeś kurs jakiś czas temu, nauczyłeś się pływać, ale czujesz, że potrzebujesz przypomnienia i paru wskazówek aby czuć się bezpiecznie na wodzie? Skorzystaj z 2 godzinnego pakietu zajęć z instruktorem, podczas którego rozwiejecie wspólnie wszelkie wątpliwości.

Jeśli chcesz doszlifować pewien element swojej techniki, bądź chciałbyś dowiedzieć się jak wykonać jakiś freestyle’owy manewr to proponujemy wybrać ofertę lekcji indywidualnych.

Obozy windsurfingowe: 11 dni, wyżywienie, zakwaterowanie w pokojach bądź namiotach, TRANSPORT z całej Polski. Opiekunowie z uprawnieniami, zgłoszenie w Kuratorium.

Wakacje pełne wrażeń dla 13-19 latków!

Zostań instruktorem!
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w kursie instruktorskim IKO organizowanym przez naszą szkołę.

Aktywny wypoczynek nad morzem! W programie windsurfing, kitesurfing, wakeboarding, SUP, skutery… i wiele innych! Zorganizujemy cały wyjazd!

Zaspokoimy Wasz apetyt na sport

Kurs kitesurfingu

Używamy i wypożyczamy latawce Cabrinha, F1, Nobile.
Wybraliśmy deski Nobile i Cabrinha również z najnowszej kolekcji.

POZNAJ NASZ TEAM
ZOBACZ CO NAS WYRÓŻNIA!

Doświadczeni instruktorzy

Specjalny program dla dzieci

Kite na Mewiej Rewie

Niezatłoczony akwen

Nauka z Walkie-Talkie

Voucher

Bezpieczeństwo

Sprzęt 2019

Licencje IKO, VDWS, PZKite

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Opinie kursantów
W czerwcu miałam przyjemność rozpocząć swoją naukę pływania na kitesurfingu właśnie w szkole Surfpoint. Jestem bardzo zadowolona przede wszystkim z bardzo przyjemnej, przyjacielskiej atmosfery jak również z profesjonalizmu mojego instruktora!Pływaliśmy jedynie na najnowszym sprzęcie, więc to też było ogromnym atutem. Polecam każdemu kto dopiero zaczyna swoją przygodę lub liczy na dobrą zabawę.

Jak na Hel to tylko do Surfpoitu :)

Marta Piechota, Radom
Trochę już pływam i byłem w wielu miejscach, ale przygodę z kitem zacząłem właśnie w SurfPoincie. Znam wiele szkółek, ale dla mnie numerem jeden jest Surpoint. Baaardzo przyjemne miejsce, atmosfera i czysty profesjonalizm. To wszystko składa się na moim zdaniem najlepsze miejsce, gdzie można nauczyć się pływać:)
Maciek Rorat, Lublin
Raz z SurfPointem to już zawsze z SurfPointem. To naprawdę szkoła godna polecenia ze względu na profesjonalne przygotowanie kadry instruktorskiej, umiejętności dydaktyczne (nauczą każdego), nowy i dobry sprzęt, rozsądne ceny i to co bezcenne gwarantują świetną atmosferę i naprawdę miłe wspomnienia kursu. Polecam również wyjazdy szkoleniowe które organizuje SurfPoint, SUPER
Piotr Rutkowski, Warszawa
Zakwaterowanie i lokalizacja
Gallery image left
Zobacz możliwości zakwaterowania
Gallery image right
Zobacz co gdzie się mieści
Tylko nasza szkoła może wyróżnić się posiadaniem licencji IKO, PZKite oraz VDWS Kitesurf Center
Logo PZKite
Kitesurfing

Kitesurfing (także kiteboarding) to jedna z odmian surfingu, czyli pływania na desce po falach. Klasyczny surfing wykorzystuje samą deskę, windsurfing – deskę z żaglem, zaś w kitesurfingu wykorzystuje się deskę i latawiec przypominający nieco paralotnię.

Kitesurfing to stosunkowo młoda dyscyplina sportu, ale szybko wywalczył sobie należne mu miejsce na plażach całego świata, także w Polsce. Warto zauważyć, że dyscyplina ta była niegdyś zaliczana do grona sportów ekstremalnych. Aktualnie, przy szybkim rozwoju technologii i poprawie bezpieczeństwa sprzętu, kitesurferem może zostać każdy. Nawet zaawansowany wiek nie jest przeszkodą, wystarczy ogólna sprawność fizyczna.

Do uprawiania kitesurfingu niezbędny jest odpowiedni sprzęt, czyli:

Deska o niedużej wyporności. Rzucona na wodę utrzyma się na niej, ale pod wpływem ciężaru człowieka pójdzie na dno. W kitesurfungu używa się dwóch rodzajów desek: twin-tip i directional. Te pierwsze są tak samo zakończone po obu stronach i pozwalają pływać w obu kierunkach. Drugie kształtem przypominają deski surfingowe i używa ich się głównie do wyścigów i pływania na falach.

Bar, czyli uprząż, do której przymocowany jest trapez i latawiec. W zależności od rodzaju może przypominać siedzisko, z którego korzysta kitesurfer lub pas zapinany wokół bioder. W każdym przypadku bar połączony jest linkami z trapezem.

Latawiec, czyli swoiste źródło napędu. Wiatr łapany w latawiec pozwala kitesurferowi utrzymać się na powierzchni deski oraz wprawić ją w ruch ślizgowy po wodzie. Latawce produkuje się w kilku wersjach i rozmiarach, te największe stosowane są przez zaawansowanych kitesurferów. Latawiec dobiera się nie tylko do umiejętności sportowca, ale także do jego wagi. Dzieci z natury rzeczy korzystają z mniejszych latawców. Takie same proponuje się też osobom, które dopiero uczą się pływania na desce z latawcem. Warto zauważyć, że tak naprawdę to nie deska, ale właśnie latawiec utrzymuje kitesurfera nad powierzchnią wody.

Nauka kitesurfingu odbywa się na kursach IKO. Trójstopniowy kurs pozwala na poznanie wszystkich tajników kitesurfingu. I tak:

IKO I – pierwszy stopień wtajemniczenia to przede wszystkim zapoznanie się ze sprzętem, jego budową oraz poznanie zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów wodnych. Adept kitesurfingu uczy się prawidłowego obchodzenia ze sprzętem, składania latawca, zwijania baru, stawia pierwsze kroki na wodzie, poznaje techniki pływania na desce i restartowania latawca z wody. Poznaje także sposoby oceny kierunku wiatru względem lądu.

IKO II – to krok w kierunku samodzielności. Kitesurfer uczy się startowania, przepłynięcia krótkiego dystansu i kontrolowanego zatrzymania się. Poznaje sposoby odzyskania deski na wodzie oraz awaryjnego składania latawca i zwijania linek.

IKO III – to kurs dla tych, którzy w praktyce opanowali podstawy kitesurfingu. Trzeci stopień kursu to nauka ostrego pływania na wiatr, nabierania i utrzymywania wysokości, robienia zwrotów. Doświadczony kitesurfer uczy się pływać na desce na głębokiej wodzie, a także prawidłowo reagować w trudnych sytuacjach.

Pływanie na różnego rodzaju deskach to moda, która dotarła do nas z plaż ciepłych oceanów, ale zakorzeniła się na dobre także nad Bałtykiem. Kitesurferów można spotkać między innymi na Helu, w Jastarni, Juracie, Chałupach, Mielnie, Kołobrzegu i Rewie. Bałtyk nie zachwyca wysoką temperaturą wody, ale ma inne, ważne dla kitesurferów atuty. Przyciąga sprzyjającymi wiatrami i stosunkowo niedużą głębokością wody. Ze względu na możliwość wypadków idealne jest także piaszczyste dno. Kitesurferów najczęściej można zobaczyć w rejonie Zatoki Gdańskiej.