Kurs kitesurfingu IKO 1

poziom 1 (4 godziny)

IKO poziom 1

4 godziny

od 480 zł

SPRAWDŹ OFERTĘ

Kurs kitesurfingu IKO poziom 1 (4 godziny)

Czego Cię nauczymy?

4 godziny to wystarczający czas, żebyś mógł poczuć na czym polega i jakich emocji dostarcza kitesurfing.

Podczas pierwszych zajęć jeden z naszych doświadczonych instruktorów przekaże Ci ogromnie ważne zasady bezpieczeństwa, opowiemy i pokażemy Ci także jak zbudowany jest najnowszy sprzęt i jak działa latawiec.

Nauczymy Cię jak się nim steruje oraz jak należy go startować i lądować. Mając już podstawową wiedzę dalszą część kursu spędzimy na wodzie.

Będziesz już umiał wykorzystywać moc latawca, aby pociągać się po wodzie (body dragging) i popłynąć w dowolnym kierunku. Po tych ćwiczeniach dostaniesz już deskę i próbujemy startować na najlepszym akwenie w Polsce!

Karta IKO – potwierdza Twoje umiejętności, otrzymasz ją bezpłatnie po ukończeniu kursu

zajmuje 1-2 dni wietrzne dni, Ty wybierasz termin :)

Logo IKO

Cennik i rezerwacja

do 7 czerwca i od 1 września ceny -10%!

IKO poziom 1  (4 godziny)

Rezerwując on-line otrzymasz piankę na czas kursu GRATIS!

W naszej szkole zajęcia grupowe są niezwykle efektywne! Zaproś znajomego bądź dołącz do innego kursanta na miejscu! Podczas wspólnych zajęć będziecie się nawzajem obserwować i mobilizować, co zapewni bardzo szybkie postępy.

Żadnych dodatkowych kosztów, wszystko w cenie!

Wakacje
(08.06-31.08)

Przed i po wakacjach
(27.04-07.06 i 1.09-16.10)

Organizacyjnie to wygląda tak:

 • Zarezerwuj kurs online, wybierz termin, przyjedź!
  Działamy od 29.04 do końca września.
 • Przed przyjazdem zadzwonimy do Ciebie i umówimy się na pierwsze zajęcia
 • Na miejscu umówimy się na kolejne lekcje
  (1 tura zwykle trwa 2 godziny, efektywne są max 2 tury dziennie)

 • Potrzebujesz minimum 1-2 dni wietrznych na ukończeniu tego kursu

o to zawsze pytacie:

 • Jeśli miałeś już kontakt z kite’m to możesz kontynuować naukę wybierając ten pakiet godzin. Oczywiście rozpoczniemy kurs od poziomu na którym obecnie jesteś.
 • Terminy i czas trwania zajęć ustalamy wspólnie wg preferencji kursanta i wiatrowych prognoz pogody
 • Jeśli nie będzie sprzyjających warunków wietrznych lub będziesz musiał zrezygnować z lekcji z ważnych powodów to zajęcia przełożymy na inny dzień/godzinę
 • Jeśli będziesz chciał dokończyć kurs w innym terminie – otrzymasz od nas voucher ważny bezterminowo

IKO poziom 1  to pierwszy etap przygody z kitesurfingiem

FAQ

11-12 lat to minimalny wiek w jakim można myśleć o zapisaniu się na kurs kitesurfingowy. Często jednak zajęcia ograniczają się do kursu na poziomie 1. Mamy jednak kursantów, którzy zaczęli już nawet w wieku 8 lat i pływają:) Zobacz film
Minimalna waga, która pozwala na bezpieczną naukę to 35-40kg. Górna granica nie występuje, jeśli tylko chcesz pływać i posiadasz co najmniej przeciętną sprawność fizyczną to dobierzemy odpowiedni sprzęt i pójdziemy na wodę:)
Rzeczy niezbędne:

 • strój kąpielowy
 • ręcznik
 • krem z filtrem UV
 • okulary słoneczne
 • nakrycie głowy
 • dowód tożsamości
 • książeczkę zdrowia(na wszelki wypadek)
 • ubranie – coś cieplejszego też warto wziąć – noce na plaży bywają chłodne:)
 • dobry humor
 • rodzinę, przyjaciół i wszystkich towarzyszy swojego życia;)

Jeśli posiadacie własną piankę, buty, rękawiczki to oczywiście weźcie to ze sobą. Jeśli nie macie to oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia lub zakupu ww na miejscu!

W miesiącach letnich jest w zupełności wystarczająca. Jeśli planujecie zakup pianki proszę wziąć pod uwagę czy będziecie pływać również na wiosnę i jesień czy traktujecie windsurfing typowo wakacyjnie. W tym pierwszym przypadku na pewno przyda się grubsze ubranie piankowe, czyli 4-5mm. 3/2 i 4/3mm to najpopularniejsze grubości “uniformów” z neoprenu, w które zaopatrzeni są polscy windsurferzy:)
Dla większych zmarzluchów mamy pianki 5mm!:)
By móc rozpocząć naukę kitesurfingu niezbędny jest wiatr o sile co najmniej 3 Boufortów, a nie przekraczający 6 stopni w tej skali, dlatego czasem zdarza się, że nie ma warunków pozwalających na przeprowadzenie szkolenia. Aby jak najlepiej dobrać termin zajęć stale analizujemy pare serwisów pogodowych. Jeśli jednak nie będzie sprzyjających warunków wietrznych to zajęcia będą przełożone na inny termin. Na ewentualne niewykorzystane godziny wystawiane są przez nas vouchery. Ważne one są bezterminowo tzn. przez cały bieżący sezon i następne.
Podczas szkolenia kitesurfingowego instruktor jest cały czas w wodzie tuż obok Ciebie. W trakcie ćwiczeń czy prób startów odpływasz parę metrów, a wiejący wiatr i emocje dodatkowo zakłócają przekaz. Walkie-talkie pozwalają na stały kontakt pomiędzy instruktorem, a kursantem. Będziesz więc spokojny, że usłyszysz każdą wskazówkę, która pozwoli Ci szybciej opanować podstawy kitesurfingu.
Nie :) Kitesurfing nie jest sportem siłowym. Cały ciąg latawca przenoszony jest przez trapez na całe ciało, a ręce zajmują się tylko sterowaniem i regulacją mocy. Dzieci już od 11-12 roku życia sobie radzą, a pływają na dokładnie takim samym sprzęcie jak dorośli.
Kurs w licencjonowanej szkole pod okiem doświadczonego instruktora pozwala na bezpieczną naukę!

Nowoczesne latawce mają doskonale działające systemy bezpieczeństwa. Każdy może z łatwością jednym ruchem wypiąć się i kite pozostanie bez żadnego ciągu. Drugi system powoduje całkowite odłączenie sprzętu od siebie, ale gwarantujemy, że wystarczy użycie pierwszej zrywki by czuć się bezpiecznie.

Najlepsze są ćwiczenia ogólnorozwojowe, które przygotują Twoje ciało do intensywniejszego wysiłku fizycznego. Na pewno będziesz mniej zmęczony po zajęciach jak troszkę potrenujesz przed przyjazdem :)
Piankę wypożyczysz u nas bądź dostaniesz na czas szkolenia gratis jeśli zarezerwujesz kurs online :)

Kamizelkę asekuracyjną, trapez i kask dodajemy bezpłatnie. W wypożyczalni nie mamy drobnych akcesoriów typu buty czy rękawiczki, ale możesz je zakupić na Półwyspie albo w sklepach internetowych.

Oczywiście, że nie:) Na niezrealizowane godziny zajęć wystawiamy voucher, który można wykorzystać w dowolnym terminie. Możesz wpaść do nas ponownie tego samego roku bądź odłożysz sobie tą przyjemność na przyszłość.
Wystarczy wiatr o stałej sile 6-7 węzłów żeby nowoczesne latawce jakie posiadamy poleciały w powietrze. Przy 8-9 węzłach, czyli 15-17km/h nauka stanie się komfortowa.
Zatoka to zdecydowanie najlepsze miejsce w Polsce. Camping Maszoperia na którego terenie mamy swoją bazę uważany jest przez wiele osób za idealne miejsce do nauki i uprawiania kitesurfingu. Długo ciągnąca się płycizna, doskonałe zlokalizowanie, brak tłoku na wodzie to tylko niektóre zalety opisujące to miejsce. Przyjedź to się przekonasz!

Za granicą również znajdują się ciekawe i atrakcyjne spoty. Przynajmniej 2 razy w roku wraz z naszymi kursantami wyjeżdżamy na tygodniowe urlopy wraz z kursem kitesurfingu. Nie ma to jak odrobina lata w środku zimy:)

Pisząc w skrócie:
1. Sprawdź czy ma jakąkolwiek licencje i pozwolenie na działalność
Licencje IKO – http://www.ikointl.com/iko.php?page=iko-kiteboarding-centers.php
Licencje PZKite – http://pzkite.pl/pzkite/szkoly-z-licencja-pzkite/
Licencje VDWS – http://www.vdws.de/schuleaus.htm
Licencje PSW – http://www.psw.org.pl/licencja.php
2. Dowiedz się czy wszyscy instruktorzy posiadają aktualne uprawnienia
3. Akwen jest bardzo istotny, więc zainteresuj się czy jest płytki, wietrzny, bezpieczny, bez głębin
4. Sprzęt – bardzo istotne jest żeby sprzęt był nowoczesny, szczególnie jeśli chodzi o kitesurfing. Latawce i systemy bezpieczeństwa działają teraz bardzo dobrze, ale o produktach sprzed 3-4 sezonów nie można zawsze tego powiedzieć. Sprzęt z najnowszych kolekcji zapewnia bezpieczeństwo i niezawodność, nic nie zepsuje się podczas zajęć czy wypożyczeń.
5. Kaski, kamizelki, trapezy – aby uniknąć dodatkowych kosztów upewnij się czy wypożyczenie tych akcesoriów jest wliczone w cene kursu
6. Pianki – ważne żeby szkoła dysponowała dużą ilością dobrej jakości pianek, dzieki temu zawsze znajdziesz odpowiednią dla siebie i co bardzo ważne – suchą.
7. Zaplecze – każda szkoła dysponuje przebieralnia i innymi potrzebnymi pomieszczeniami, więc o tym nie trzeba pisać. Ważne jest natomiast czy jest gdzie kupić np. coś do picia.
8. Asekuracja na wodzie: ponton z silnikiem motorowym jest bezwzględnie wymagany aby otrzymać pozwolenie na działalność, ale zapytaj czy na pewno dana szkoła go posiada i czy jest sprawny.

POZNAJ NASZ TEAM

ZOBACZ CO NAS WYRÓŻNIA!

Doświadczeni instruktorzy

Specjalny program dla dzieci

Kite na Mewiej Rewie

Niezatłoczony akwen

Nauka z Walkie-Talkie

Voucher

Bezpieczeństwo

Sprzęt 2019

Licencje IKO, VDWS, PZKite

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zakwaterowanie i lokalizacja

Zakwaterowanie
Zobacz możliwości zakwaterowania
Lokalizacja
Zobacz co gdzie się mieści
Tylko nasza szkoła może wyróżnić się posiadaniem licencji IKO, VDWS Kitesurf Center oraz PZKite
Logo PZKite