W tym artykule wyjaśnimy, czego można się spodziewać po przyjeździe (do naszej szkółki) na miejsce. Co warto ze sobą wziąć na kurs. Jakie są opcje zakwaterowania i jak wygląda życie na kempingu!

1. Co zabrać ze sobą na kurs windsurfingu?

Ręcznik, strój kąpielowy i pozytywne nastawienie. To wszystko, co jest potrzebne (może ewentualnie jeszcze japonki ;) ), resztę dostaniecie od nas. Przychodząc na lekcję, w cenie kursu macie zagwarantowaną piankę, kamizelkę asekuracyjną, kask i buty do wody. Nie musicie się również obawiać, że nie będziemy dysponować pianką w odpowiednim dla was rozmiarze. Posiadamy pianki o każdej grubości pasujące do dowolnych gabarytów. Pozwoli nam to dopasować ją idealnie do was i do panujących warunków atmosferycznych. Po zakończonym pływaniu dosłownie kilka kroków od naszej szkółki są ogólnie dostępne prysznice z ciepłą wodą, z których bez przeszkód można korzystać.

2. Czy potrzebne są buty do wody?

Generalnie odpowiedź brzmi NIE. Nasz akwen ma przyjemne piaszczyste dno, więc buty nie są potrzebne. Gdzieniegdzie na dnie mogą leżeć muszle, które sporadycznie są przyczyną jakiegoś drobnego zadrapania stopy. Jeśli jednak po pierwszej lekcji ktoś stwierdzi, że wolałby pływać w butach – nie ma problemu, w szkole mamy buty, które można wypożyczyć bez żadnej dodatkowej opłaty.

3. Jakie ubrania zabrać ze sobą na czas kursu?

to oficjalny wzór zeszłego sezonu. Nie, nie musicie się dostosowywać do trendów naszych dziewczyn ;)

Temperatury na półwyspie helskim są dosyć zróżnicowane. W czasie tygodniowego kursu mogą się zdarzyć zarówno dni upalne jak i trochę chłodniejsze z temperaturą w okolicach 17-19 stopni. Z tego względu planując pobyt na półwyspie lepiej wziąć ubrania na każdą okoliczność. Trzeba mieć również na uwadze fakt, że po kilku godzinach nauki spędzonych w wodzie nasz organizm będzie lekko wychłodzony i zmęczony. Z tego względu dobrze jest mieć pod ręką coś cieplejszego co można szybko ubrać po zajęciach lub czym można się owinąć wieczorem, gdy zaczniemy odczuwać zmęczenie organizmu.

Na półwyspie helskim mamy również możliwość wynajmu rowerów, w okolicznych lasach istnieją piękne ścieżki, którymi można się przechadzać lub wykorzystać je do biegania. Jeśli ktoś rozważa wykorzystanie tych możliwości to warto zabrać ze sobą ubrania i na taką ewentualność.

4. Ile czasu dziennie będzie zajmował windsurfing? W jakich godzinach działa szkółka?

Nasi kursanci pływają dziennie od 1h do 4h. Niektórzy pływają 4h pod rząd inni np. godzinę do południa i godzinę po południu. Rozplanowanie lekcji jest sprawą całkowicie indywidualną i elastyczną. Trzeba jednak pamiętać, że w naszej szkółce lekcje zaczynają się i kończą o pełnych godzinach. Nie ma więc możliwości umówienia się np. na 1, 5h zajęć. Szkółka działa 7 dni w tygodniu zawsze od godziny 9:00 do 19:00. Biorąc jedną godzinę zajęć trzeba liczyć się z tym, że całość zajmie nam trochę więcej czasu. Warto pojawić się już kilkanaście minut przed rozpoczęciem zajęć, aby na spokojnie dobrać piankę i się w nią przebrać. Również ściągnięcie mokrego stroju/ rozebranie się z niej po zajęciach i złapanie oddechu po wysiłku może zająć kolejne kilka minut.

5. Czy w okolicy SurfPointu można coś zjeść?

Jak najbardziej! Tuż obok naszej szkółki jest restauracja gdzie można zjeść obfity obiad oraz napić się zarówno lekkiego soku jak i bardziej relaksującego napoju. Na terenie kempingu znajduje się również stołówka gdzie codziennie serwowane są obiady „jak u mamy” ;)

6. Jakie są możliwości zakwaterowania?

Przyjeżdżając do nas na kurs mamy kilka możliwości zakwaterowania.

 1. Baza Maszoperia: Na kempingu Maszoperia gdzie mieści się nasza szkoła, można wynająć przyczepę kempingową, rozbić namiot lub wynająć pokój.Cennik i rezerwacja: http://www.sun4hel.pl
 2. Baza Posejdon: nasza baza znajduje się na terenie ośrodka wczasowego Posejdon – sprawdź ofertę: https://www.nat.pl/nasze-obiekty/osrodek-wypoczynkowy-posejdon-jastarnia
 3. Wynająć mieszkanie/pokój w mieście Jastarnia, które znajduje się około 10 minut spacerem od naszej szkółki. Lista najbliższych kwater znajduje się https://www.surfpoint.pl/kwatery
 4. Biuro Informacji Turystycznej to bardzo pomocna instytucja w Jastarni! Zwykle mają wiedzę gdzie jest wolny pokój nawet w szczycie sezonu, wiele razy nam i Kursantom znajdowali lokum nawet w niemożliwych sytuacjach:)Biuro Promocji i Obsługi Turystycznej Gminy Jastarnia
  ul. ks. P. Stefańskiego 5
  84-140 Jastarnia
  tel. 58 675 20 97, tel./fax 58 675 23 40
  promocja@jastarnia.pl
 5. Inne pomocne strony:
  http://www.jastarnia.info.pl/noclegi/wszystkie
  Airbnb
  https://www.nocowanie.pl/noclegi/jastarnia/

Jeśli potrzebujecie pomocy w wynajęciu jakiejś kwatery, piszcie! Na pewno pomożemy!

7. Co można robić wieczorami?

Wieczorem można udać się do Jastarni, w której możemy odpocząć w niezliczonych restauracjach i kawiarniach. Również na terenie kempingu, tuż obok szkółki można usiąść w restauracji, w której co 2-3 dni odbywają się imprezy do białego rana. Jak już będziecie na miejscu to zapytajcie też nas co proponujemy, bo w miarę dobrze się orientujemy co się dzieje na mieście;)