Kurs snowkitingu IKO

Snowkiting to zimowa odmiana kitesurfingu. Poruszamy się na nartach bądź snowboardzie, a rękoma sterujemy latawcem. Co ważne nie musimy wyjeżdżać nad morze czy w góry, wystarczy nam ośnieżone pole niedaleko domu.

To doskonała zimowa alternatywa dla każdego kitesurfera, ale i nowy pomysł dla każdego, który chce poczuć coś więcej niż przyjemność zjeżdżania ze stoku.

Zarezerwuj kurs snowkitingu

Zadzwoń pod numer+48 510 85 90 95 aby zarezerwować kurs, a jeśli masz pytania, chętnie na nie odpowiemy i pomożemy dokonać wyboru.

Kurs kitesurfingu

 • instruktor
 • kite (zarówno komorowe jak i pompowane)
 • kask
 • ochraniacze
 • łączność walkie-talkie
 • kartę IKO

Kurs snowkitingu

Indywidualny – 4 godziny zajęć – 600zł

W grupie 2 osobowej – 4 godziny zajęć – 400zł/osobę

Dla kogo?

Dla każdego! Jeśli jeździsz na nartach lub snowboardzie to śmiało możesz zacząć przygodę ze snowkitingiem. Nauka jest szybka i bezpieczna, wystarczą nawet dwie 4 godzinne sesje szkoleniowe aby móc w pełni cieszyć się samodzielną jazdą. Dla kitesurferów mamy doskonałą wiadomość, przesiadka z wody jest bardzo łatwa! Parę godzin zajęć pozwala na przystosowanie się do jazdy po śniegu i wyczucie sprzętu.

Gdzie?

Możemy jeździć praktycznie wszędzie, gdzie znajdziemy ośnieżoną, bądź zamarzniętą otwarta przestrzeń. W Polsce latamy często w okolicach gór, zwykle jest tam więcej śniegu, zima jest dłuższa, wiatr też zwykle dopisuje. Nie oznacza to jednak, że szukamy pochyłych terenów, tak naprawdę na początek najlepsze są płaskie obszary i na takich prowadzimy szkolenia. Jeśli warunki śnieżne dopisują to na pewno w okolicy swojego domu znajdziesz odpowiednie miejsce.

Przykładowe spoty

Polska: Nowy Targ, Śląsk, Beskidy, Mazury, Zatoka Pucka;

Zagranica: Haugestol (Norwegia), La Rosiere (Francja), Simplon Pass (Szwajcaria)

Wiatr?

Wystarczy niewielki wiatr aby móc jeździć. Na pewno nie musi wiać tak mocno jak w przypadku pływania po wodzie, a to daje nam więcej możliwych dni zabawy. Dzięki temu, że możemy jeździć przy słabym wietrze nauka jest też prosta i bezpieczna. Nowoczesny sprzęt pozwala nam regulować prędkość poruszania, zaczynamy od wolnego tempa (szybkość chodu, truchtu), ale bądźcie spokojni, później przyspieszamy :)

Jak działamy?

Mobilnie. W przeciwieństwie to sezonu letniego w zimie nie jesteśmy przywiązani do jednego miejsca. Wybieramy okolice, w których w danym czasie występują najlepsze warunki. Mamy też możliwość dostosowania się do Waszych potrzeb. Jeśli w danym czasie duża ilość osób zainteresowanych jest z pewnego regionu to wybierzemy najlepsze miejsce biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności.

Kiedy?

W zimie:) Najwięcej szkoleń prowadzimy w weekendy, ferie i inne przerwy np. międzyświąteczne. Najlepiej jest skontaktować się z nami na co najmniej 1-2 tygodnie przed planowanym terminem, w którym chcielibyście odbyć kurs. Pozwala nam to dokładnie zaplanować terminarz szkoleń i zaproponować ewentualny nocleg. Jeśli pomysł pojawił się niespodziewanie, też zadzwońcie, zrobimy co możemy żeby Was przyjąć:)

Niech nie zmyli nikogo brak śniegu w okolicach domu, często kiedy temperatura jest dodatnie jesteśmy przekonani, że warunki są nieodpowiednie. A jednak w miejscach gdzie szkolimy warunki są w zupełności wystarczające. W takich chwilach najczęściej jesteśmy w okolicach górskich.

Sprzęt narciarski/snowboardowy

Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego. Prosimy o poinformowanie nas o takiej potrzebie w trakcie rezerwacji.

FAQ

12-13 lat to minimalny wiek w jakim można myśleć o zapisaniu się na kurs kitesurfingowy. Często jednak zajęcia ograniczają się do kursu na poziomie 1. 15-16 latków na pewno nauczymy pływać :)
Minimalna waga, która pozwala na bezpieczną naukę to 40-45kg. Górna granica nie występuje, jeśli tylko chcesz pływać i posiadasz co najmniej przeciętną sprawność fizyczną to dobierzemy odpowiedni sprzęt i pójdziemy na wodę:)
Rzeczy niezbędne:

 • strój kąpielowy
 • ręcznik
 • krem z filtrem UV
 • okulary słoneczne
 • nakrycie głowy
 • dowód tożsamości
 • książeczkę zdrowia(na wszelki wypadek)
 • ubranie – coś cieplejszego też warto wziąć – noce na plaży bywają chłodne:)
 • dobry humor
 • rodzinę, przyjaciół i wszystkich towarzyszy swojego życia;)

Jeśli posiadacie własną piankę, buty, rękawiczki to oczywiście weźcie to ze sobą. Jeśli nie macie to oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia lub zakupu ww na miejscu!

W miesiącach letnich jest w zupełności wystarczająca. Jeśli planujecie zakup pianki proszę wziąć pod uwagę czy będziecie pływać również na wiosnę i jesień czy traktujecie windsurfing typowo wakacyjnie. W tym pierwszym przypadku na pewno przyda się grubsze ubranie piankowe, czyli 4-5mm. 3/2 i 4/3mm to najpopularniejsze grubości “uniformów” z neoprenu, w które zaopatrzeni są polscy windsurferzy:)
Kitezone to wydzielony obszar na wodzie i często również plaży, przeznaczony specjalnie dla osób pływających na kite’cie. U nas w szkole dla zapewnienia najwyższego poziomu komfortu i bezpieczeństwa oczywiście wyznaczyliśmy taką strefę.
Tak, oczywiście. Sprzęt dopiera się do określonych warunków atmosferycznych i umiejętności. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta latawców i desek. Możesz być pewny, że na pewno dobierzemy dla Ciebie najlepszy możliwy zestaw :)
By móc rozpocząć naukę kitesurfingu niezbędny jest wiatr o sile co najmniej 3 Boufortów, a nie przekraczający 6 stopni w tej skali, dlatego czasem zdarza się, że nie ma warunków pozwalających na przeprowadzenie szkolenia. Aby jak najlepiej dobrać termin zajęć stale analizujemy pare serwisów pogodowych. Jeśli jednak nie będzie sprzyjających warunków wietrznych to zajęcia będą przełożone na inny termin. Na ewentualne niewykorzystane godziny wystawiane są przez nas vouchery. Ważne one są bezterminowo tzn. przez cały bieżący sezon i następne.
Naturalnie. Nasza szkoła posiada ponton z silnikiem w ciągłej gotowości, aby móc szybko reagować na takie sytuacje.
Rada Języka Polskiego nie zajęła się jeszcze tym przypadkiem. Ważne jest, że wszyscy mamy na myśli ten ekscytujący sport:) Najczęściej spotykane są jednak określenia: kitesurfing i kiteboarding.
Podczas szkolenia kitesurfingowego instruktor jest cały czas w wodzie tuż obok Ciebie. W trakcie ćwiczeń czy prób startów odpływasz parę metrów, a wiejący wiatr i emocje dodatkowo zakłócają przekaz. Walkie-talkie pozwalają na stały kontakt pomiędzy instruktorem, a kursantem. Będziesz więc spokojny, że usłyszysz każdą wskazówkę, która pozwoli Ci szybciej opanować podstawy kitesurfingu.
Nie :) Kitesurfing nie jest sportem siłowym. Cały ciąg latawca przenoszony jest przez trapez na całe ciało, a ręce zajmują się tylko sterowaniem i regulacją mocy. Dzieci już od 11-12 roku życia sobie radzą, a pływają na dokładnie takim samym sprzęcie jak dorośli.
Nowoczesne latawce mają doskonale działające systemy bezpieczeństwa. Każdy może z łatwością jednym ruchem wypiąć się i kite pozostanie bez żadnego ciągu. Drugi system powoduje całkowite odłączenie sprzętu od siebie, ale gwarantujemy, że wystarczy użycie pierwszej zrywki by czuć się bezpiecznie.
Najlepsze są ćwiczenia ogólnorozwojowe, które przygotują Twoje ciało do intensywniejszego wysiłku fizycznego. Na pewno będziesz mniej zmęczony po zajęciach jak troszkę potrenujesz przed przyjazdem :)
Piankę wypożyczysz u nas bądź dostaniesz na czas szkolenia gratis jeśli zarezerwujesz kurs online :)Kamizelkę asekuracyjną, trapez i kask dodajemy bezpłatnie. W wypożyczalni nie mamy drobnych akcesoriów typu buty czy rękawiczki, ale możesz je zakupić w każdej z naszych baz. Jeśli chcesz się zaopatrzyć w jakiś już sprzęt przed przyjazdem to zapraszamy do naszego sklepu w Katowicach bądź pod adresem www.surfsklep.plNa pierwszy zakup otrzymasz 10% rabat, a jeśli wybierzesz produkt już przeceniony to gwarantujemy wtedy 5% zniżkę.
Oczywiście, że nie:) Na niezrealizowane godziny zajęć wystawiamy voucher, który można wykorzystać w dowolnym terminie. Możesz wpaść do nas ponownie tego samego roku bądź odłożysz sobie tą przyjemność na przyszłość.
Wystarczy wiatr o stałej sile 6-7 węzłów żeby nowoczesne latawce jakie posiadamy poleciały w powietrze. Przy 8-9 węzłach, czyli 15-17km/h nauka stanie się komfortowa.
Zatoka to zdecydowanie najlepsze miejsce w Polsce. Camping Maszoperia na którego terenie mamy swoją bazę uważany jest przez wiele osób za idealne miejsce do nauki i uprawiania kitesurfingu. Długo ciągnąca się płycizna, doskonałe zlokalizowanie, brak tłoku na wodzie to tylko niektóre zalety opisujące to miejsce. Przyjedź to się przekonasz!Za granicą również znajdują się ciekawe i atrakcyjne spoty. Przynajmniej 2 razy w roku wraz z naszymi kursantami wyjeżdżamy na tygodniowe urlopy wraz z kursem kitesurfingu. Nie ma to jak odrobina lata w środku zimy:)
Pisząc w skrócie:1. Sprawdź czy ma jakąkolwiek licencje i pozwolenie na działalność Licencje IKO – http://www.ikointl.com/iko.php?page=iko-kiteboarding-centers.phpLicencje VDWS – http://www.vdws.de/schuleaus.htmLicencje PSW – http://www.psw.org.pl/licencja.php2. Dowiedz się czy wszyscy instruktorzy posiadają aktualne uprawnienia3. Akwen jest bardzo istotny, więc zainteresuj się czy jest płytki, wietrzny, bezpieczny, bez głębin4. Sprzęt – bardzo istotne jest żeby sprzęt był nowoczesny, szczególnie jeśli chodzi o kitesurfing. Latawce i systemy bezpieczeństwa działają teraz bardzo dobrze, ale o produktach sprzed 3-4 sezonów nie można zawsze tego powiedzieć. Sprzęt z najnowszych kolekcji zapewnia bezpieczeństwo i niezawodność, nic nie zepsuje się podczas zajęć czy wypożyczeń. 5. Kaski, kamizelki, trapezy – aby uniknąć dodatkowych kosztów upewnij się czy wypożyczenie tych akcesoriów jest wliczone w cene kursu6. Pianki – ważne żeby szkoła dysponowała dużą ilością dobrej jakości pianek, dzieki temu zawsze znajdziesz odpowiednią dla siebie i co bardzo ważne – suchą. 7. Zaplecze – każda szkoła dysponuje przebieralnia i innymi potrzebnymi pomieszczeniami, więc o tym nie trzeba pisać. Ważne jest natomiast czy jest gdzie kupić np. coś do picia.8. Asekuracja na wodzie: ponton z silnikiem motorowym jest bezwzględnie wymagany aby otrzymać pozwolenie na działalność, ale zapytaj czy na pewno dana szkoła go posiada i czy jest sprawny.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Tylko nasza szkoła może wyróżnić się posiadaniem licencji IKO oraz VDWS Kitesurf Center