To jedno z najczęściej zadawanych pytań każdego roku przez Klientów, którzy są nie do końca przekonani czy kitesurfing jest dla nich. Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ zależy od wielu czynników, ale już spieszymy z tłumaczeniem :)

Dla kogo jest kitesurfing?

W zasadzie dla każdego! 

Jeśli nie boisz się wody, umiesz pływać i jesteś sprawny to śmiało możesz myśleć o kursie kitesurfingu :) Pewne ograniczenia niestety jednak występują. Poniżej postaramy się dokładnie je wyjaśnić.

 

W ramach wstępu

Kitesurfing uznawany jest za sport ekstremalny. W obecnych czasach, przy zapewnieniu nowoczesnego sprzętu, dysponując tak doskonałym akwenem szkoleniowym oraz wykwalifikowaną kadrą jesteśmy w stanie zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas szkolenia .

 

Wiek

Obecnie nauczamy kitesurfingu dzieci  już od bardzo wczesnego wieku, czyli ok. 8-9 lat. Większość tak młodych kursantów ma wystarczającą koordynację ruchową żeby opanować latawiec i deskę. Jeśli Wasza pociecha chciałaby spróbować czegoś nowego, a Wy nie wiecie czy się już nadaje, to zapraszamy na pierwsze zajęcia. Nasi instruktorzy ocenią czy to już ten czas :)

Co do górnej granicy, to tak naprawdę nie isntnieje. Z powodzeniem szkolimy Kursantów nawet po 65 roku życia. W tym roku najwytrwalszym był Michał, który w nagrodę dostał kite’a od własnych dzieci… :)

Waga minimalna i maksymalna

Bardzo istotnym czynnikiem ograniczającym jest minimalna waga. Dziecko musi ważyć co najmniej 25-30kg. Mimo, iż mamy bardzo małe kite’y takie jak 2,5m albo 4m, to i tak zdarza się, że dzieci nie mają wystarczającej siły i niestety muszą trochę poczekać z rozpoczęciem nauki.

A co jeśli martwisz się, że nie mamy latawców na 110kg? Spokojnie, mamy też takie, które pociągną również Ciebie. Możesz ważyć dużo, to nie problem, ale pod warunkiem, że jesteś wysoki i dobrze zbudowany ;) Dobrze by było żebyś nie miał zbyt dużej nadwagi. Nadmiernie rozwinięty mięsień piwny utrudnia zakładanie deski, a przecież chodzi o to, żeby z przyjemnością na niej pływać:)

 

Sprawność fizyczna

Jeśli jesteś choć trochę wysportowany to damy radę :) Kitesurfing to nie wymagający fizycznie sport. Trapez, czyli specjalny pas z hakiem przenosi ciąg latawca na całe ciało. Nie musimy się więc siłować, rękami tylko sterujemy. Drobne kobiety i dzieci dają radę, dasz i Ty!

Przyjedź, spróbuj!

Jak widać rozpiętość wiekowa i wagowa jest bardzo duża, więc śmiało możemy powiedzieć, że kitesurfing to sport praktycznie dla każdego. Zapraszamy wszystkich na pierwsze zajęcia do naszej szkółki. Zobaczycie, że to nic trudnego :)