Nobile od 2014 roku produkuje deski kitesurfingowe w technologi SPLIT, a więc takiej, która umożliwia złożenie ich na pół. Dzięki temu patentowi możemy w wygodniejszy sposób podróżować. Zdecydowanie łatwiej złożoną dechę wsadzić do bagażnika niewielkiego samochodu albo większego, ale wypchanego po brzegi kiedy jedziemy z całą rodziną na wakacje:)

Według nas najbardziej taka decha przydaje się podczas podróży samolotem. Dzięki splitom praktykowaliśmy wyjazdy bez quivera, a więc bez dodatkowych kosztów nadbagażu. Jak wiecie nie jest obecnie trudno zapłacić za sprzęt kitesurfingowy za podróż w 2 strony ok 400-500zł. Patenty, że nasz quiver to zestaw kiji golfowych w większości linii już nie przechodzą. A więc przy dobrym zapakowaniu się można dzięki m.in. takiej desce pare złotych zaoszczędzić.

Zapewne każdego interesuje podstawowy aspekt – jak ta deska pływa? A więc po sezonie testów na Helu możemy śmiało powiedzieć, że wyśmienicie! Sam obawiałem się, że deska Nobile NHP Split będzie sztywniejsza na środku z powodu przebiegającego tam łączenia. Moje obawy nie potwierdziły się. NHP SPLIT płynie na halsie tak samo miękko i przyjemnie jak jego tradycyjny odpowiednik. Wybija z krawędzi również efektywnie, więc śmiało możemy na niej “cisnąć progres”:)

Cena katalogowa nowej deski 4300zł.

Po sezonie pływania na paru takich deskach u nas w szkole w Jastarni, prowadzeniu na nich lekcji i wypożyczania ich smiało możemy napisać, że system łączenia sprawdza się wybornie. Nie wyrabia się i nie zapiaszcza się zarówno system blokowania przed rozłączeniem ani samo łączenie. To naprawdę działa!

Każdego z Was chętnie zapraszamy do przetestowania desek Nobile z kolekcji 2017 już od Majówki:)

NHP Split 2017 w pokrowcu

Istnieje też możliwość wypożyczenia od nas takiej deski na wyjazd. NHP Split 138 której robiliśmy zdjęcia jedzie lada dzień na Dominikane. Inna może jechać gdzieś z Toba…:)

Tak się prezentuje decha w pokrowcu.

Ustaliliśmy specjalną cenę przedsezonową – 199zł za tydzień! Tak więc jeśli ktoś ma ochotę skorzystać z oferty to zapraszamy! Ze splitów posiadamy na ten moment NHP i Infinity 5,9. Będziemy też mieć foila z dechą składaną, ale to bliżej sezonu.

Oczywiście możemy też Wam sprzedać jedną z desek Nobile, split czy klasyczna, każda do ogarnięcia w chwile moment:)